شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳

جهانگیری خبر داد

تجهیز ۲۰چراغ راهنمایی سطح شهر به ایزولاتور

سعید جهانگیری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: با توجه به موفقیت آمیز بودن تست نصب ایزولاتور در یکی از چراغ های راهنمایی سطح شهر، تجهیز۲۰چراغ راهنمایی دیگر به ایزولاتور در دستورکار سازمان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ جهانگیری گفت: با توجه به اینکه نوسانات و قطعی برق موجب وارد آمدن خسارت به تجهیزات و قطعات چراغ های راهنمایی تقاطع های سطح شهر می شود پروژه نصب ایزولاتور برای چراغ های راهنمایی را در دستورکار قرار دادیم.
وی عنوان کرد: براین اساس برای نخستین بار و به صورت آزمایشی یک دستگاه ایزولاتور در چراغ راهنمایی تقاطع معلم-بابایی نصب کردیم تا در صورت موفقیت آمیز بودن اجرای طرح نسبت به تجهیز سایر چراغ های راهنمایی به ایزولاتور اقدام کنیم.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: پس از گذشت چند ماه که از نصب ایزولاتور در چراغ راهنمایی تقاطع مذکور می گذرد، ارزیابی عملکرد این چراغ راهنمایی نشان داد که نصب ایزولاتور اثرات مثبتی در چراغ های راهنمایی دارد.
جهانگیری گفت: در این مدت علی رغم اینکه چراغ راهنمایی تقاطع معلم-بابایی یکی از چراغ های چشمک زن و مشکل دار سطح شهر بود هیچ گونه قطعی و خرابی نداشت بنابراین از نتیجه اجرای این پروژه رضایت مندی ۱۰۰درصدی وجود دارد.
وی بیان کرد: براین اساس نصب ایزولاتور در ۲۰چراغ راهنمایی سطح شهر قزوین در دستورکار سازمان قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین افزود: با توجه به اینکه هر ماه حدود ۱۵ میلیون تومان صرف تعمیر و نگهداری قطعات یدکی چراغ های راهنمایی می شود، نصب ایزولاتور با اعتبار حدود۱۵میلیون تومان برای هر چراغ راهنمایی می تواند هزینه های تعمیر و نگهداری چراغ های راهنمایی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
جهانگیری با اشاره به مشکلات ترافیکی که چشمک زن شدن چراغ های راهنمایی ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: چشمک زن شدن چراغ ها علاوه بر تحمیل هزینه های بالای تعمیر و نگهداری به سازمان، نارضایتی عمومی را نیز به دنبال دارد زیرا با چشمک زن شدن چراغ، تقاطع قفل شده و احتمال وقوع تصادفات افزایش پیدا می کند.
وی افزود: این در حالی است که با نصب یک ایزولاتور در چراغ راهنمایی می توان از وقوع مشکلات مذکور جلوگیری کرد.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین یادآور شد: میزان اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه حدود۵۰۰ میلیون تومان است و با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته انتظار می رود تا پایان سال جاری تکمیل شده و به بهره برداری برسد.
پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط