شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۰۶

جهانگیری خبر داد

صرف ماهانه۷۰میلیون تومان اعتبار برای نگهداری مسیرهای دوچرخه سطح شهر

سعید جهانگیری، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: ماهانه ۷۰ میلیون تومان برای نگهداری مسیرهای دوچرخه سطح شهر هزینه می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ جهانگیری گفت: براساس طرح جامع ترافیک شهر قزوین در اکثر معابر سطح شهر باید مسیر دوچرخه احداث شود تا در نهایت تمام این مسیرهای دوچرخه به صورت یک رینگ بهم متصل شوند.


وی عنوان کرد: هدف از اجرای این پروژه ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده شهروندان از دوچرخه در ترددهای درون شهری است زیرا وقتی زیرساخت فراهم باشد با اجرای برنامه های فرهنگی بهتر می توان شهروندان را به دوچرخه سواری در سطح شهر ترغیب کرد.


مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: در این راستا هر ساله بخشی از بودجه سازمان برای احداث مسیرهای دوچرخه اختصاص می یابد البته مسیرهای احداث شده قبلی نیز نیاز به تعمیر و نگهداری دارد.


جهانگیری خاطرنشان کرد: برخورد خودروها با موانع فلزی تفکیک کننده مسیرهای دوچرخه و تأثیر شرایط جوی روی خط کشی مسیرها از جمله مواردی است که باید همواره بررسی شده و در صورت وارد آمدن خسارت به این بخش ها باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کرد.


وی یادآور شد: براین اساس ماهانه به طور متوسط ۷۰ میلیون تومان برای تعمیر و نگهداری مسیرهای دوچرخه سطح شهر هزینه می شود و در مجموع ۹ماهه نخست سال جاری بیش از ۶۰۰میلیون تومان در این بخش هزینه شده است.
پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط