چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۲

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین خبر داد؛

هوشمندسازی چراغ راهنمایی 2تقاطع در محور نسیم شمال

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: دو تقاطع در محور جاده نسیم شمال شامل تقاطع های جاده بهشت فاطمه(س)-جاده نسیم شمال و نیز میرزاکوچک خان-نسیم شمال هوشمندسازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ سعید جهانگیری اظهار کرد: یکی از سیستم های کنترل ترافیک، چراغ های راهنمایی هوشمند است که باعث می شود شهروندان وقت کمتری را پشت چراغ قرمز صرف کنند.

او با اشاره به تاثیرات هوشمند سازی سیستم کنترل ترافیک و مزیت چراغ های راهنمایی هوشمند عنوان کرد: کاهش واضح ترافیک و صرفه جویی در زمان، کاهش آلودگی در کل شهر، اولویت بندی اتوبوس ها و وسایل نقلیه عمومی نسبت به خودرو های شهری، جلوگیری از تصادف در شهر و کاهش تخلفات از مهمترین مزایای چراغ های راهنمایی هوشمند به شمار می رود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: در این راستا دو دستگاه کنترلر هوشمند در چراغ های راهنمایی تقاطع های جاده بهشت فاطمه(س)-نسیم شمال و نیز جاده میرزاکوچک‌خان-نسیم شمال نصب شده است.

جهانگیری خاطرنشان کرد: با این اقدام ضمن انتظام بخشی مطلوب به تردد خودروها در تقاطع های مذکور از سایر مزایای هوشمندسازی چراغ های راهنمایی نیز بهره مند می شویم.

پایان پیام

تصاویر مرتبط